Lazeris RGBW 3x400mW Laserworld EL-400RGB
Show laser class 3 with 400 mW power in red, green, blue
Ideal for mobile DJs, smaller discotheques or hobby users
RGBW effect laser with adjustable beam, wave and tunnel effects
Automatic and sound-controlled modes
Control via DIP switches or DMX
Safety features: key switch, interlock interface
Mounting bracket allows for different mounting positions
Controlling by stand-alone; Sound to light via Microphone; DMX
Power supply: 100-240 V AC, 50/60 Hz
Power consumption: 30 W
IP classification: IP20
Laser class: Class 3B
Laser color: R/G/B
Laser module: Red (R) 110 mW 650nm
Green (G) 50 mW 532nm
Blue (B) 160 mW 445nm