Automobilinis stiprintuvas - monoblokas 3000W Soundigital EVO 6 SD3000.1-1
Specifications
Power @ 4Ω: 1 x 1300W RMS
Power @ 2Ω: 1 x 1900W RMS
Power @ 1Ω: 1 x 3000W RMS
Frequency Response (-3dB): 5Hz ~ 20kHz
Low Pass Filter: 80Hz ~ 20kHz
Damping factor: 2000
Bass Boost: 0dB ~ 12dB @ 50Hz
Operating Voltage: 10V – 16V
SNR: 90dB
Input Sensitivity: 0.2V ~ 2V
Current Draw (Music): 148A
Current Draw ( max ): 296A
Power Cable: 35mm² (2AWG)
Audio Output Cable: 6mm2
Recommended Fuse (Music): 150A